З метою підвищення правової свідомості українців та інформування громадян щодо механізмів захисту їхніх прав у повсякденному житті у правовий спосіб стартував загальнонаціональний правопросвітницький проект Мінестерства юстиції України “Я МАЮ ПРАВО!”.

Проект впроваджується відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2017 року № 638-р “Про реалізацію правопросвітницького проекту” “Я маю право!” у 2017 – 2019 роках” та наказу Міністерства юстиції України від 16 серпня 2017 року №2611/5 “Про реалізацію проекту “Я маю право!””.

Указом Президента України від 16 серпня 2017 року № 361/2017 оголошено 2018 рік Роком реалізації правопросвітницького проекту “Я маю право!”.

Мета проекту: Підвищити юридичну грамотність українців та сформувати нову правову свідомість шляхом інформування громадян про їхні права та надання практичних рекомендацій щодо захисту прав за найбільш актуальними напрямами.

Девіз проекту: ЗНАЮ! ДІЮ! ЗАХИЩАЮ! Знаю свої права. Користуюсь ними і знаю, що треба робити, коли мої права порушують. Захищаю себе згідно законами, а держава захищає мене і мої права.

Тривалість проекту: Становить 3 роки (2017 – 2019рр.).

До географії проекту віднесено всі міста України, включаючи віддалені селища, де функціонують центри та бюро системи надання безоплатної правової допомоги.

Більше інформації про проект “Я маю право!” на офїційному веб-сайті: http://pravo.minjust.gov.ua та за номером 0 800 213 103 (єдиний контакт-центр системи надання безоплатної трудової допомоги).

В рамках реалізації проекту “Я маю право!” Наказом ДАЗВ №82 від 06.04.2018 р. затверджено План заходів на 2018 рік по його виконанню.

Планом передбачено інформування громадян про гарантовані їм Конституцією та законами України права у відповідних сферах, зокрема шляхом розроблення та розповсюдження інформаційних друкованих та електронних матеріалів з правових питань з урахуванням інтересів цільової аудиторії, запровадження телефонних “гарячих ліній” , організації виступів, розміщення публікацій у ЗМІ, соціальних мережах, на офіційних веб-сайтах тощо.

 

 

Trydova dopomogaщо таке хабарxabar2
spir01spir02

skargaskarga2